دسته‌بندی نشده

کدخدایی: شورای نگهبان قطعاً به اعتراضات کاندیدا رسیدگی می‌کند- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ عباسعلی کدخدایی در “نشست تخصصی رؤسای پلیس امنیت عمومی سراسر کشور” با بیان اینکه نیروهای مسلح و انتظامی ـ امنیتی درصدد ایجاد امنیت پایدار و برقراری آرامش در جامعه هستند، اظهار کرد: جوامع مدرن دیگر نیز به نوعی در همین مسیر در حال حرکت هستند البته اهداف غائی آنها متفاوت است.

سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه نیروی انتظامی در پیشخوان تأمین امنیت در جامعه است، ادامه داد: ما در طول شبانه‌روز شاهد حضور نیروی انتظامی در سطح جامعه هستیم و لازم است که قدردان زحمات این افراد نیز باشیم.

وی با تأکید بر اینکه پلیس باید در درجه نخست اقتدار خود را حفظ کند،  تصریح کرد: بعضاً در برخی از رسانه‌ها مطالبی به ناحق به پلیس نسبت داده می‌شود و این در حالی است که اگر اقتدار و نفوذ پلیس را نادیده بگیریم گناهی نابخشودنی تلقی می‌شود.

کدخدایی با اشاره به اینکه اقتدار در نیروهای مسلح حرف نخست را می زند، عنوان کرد: در کنار اقتدار، اعتمادسازی بین پلیس و مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین مردم و شهروندان باید مهربانی و صمیمیت را در رفتار پلیس ببینند.

سخنگوی شورای نگهبان به حوادث دو سال گذشته (سیل، زلزله و اغتشاشات) اشاره و تصریح کرد: در تمام حوادث پلیس در پیشخوان و سنگر نخست بوده و زحماتی که در این راستا متحمل شدند، قابل تقدیر است.

وی متذکر شد: اهمیت انتخابات در تمامی کشورها روشن است، انتخابات به ارزش تبدیل شده و موضوعیت پیدا کرده و امروزه خود انتخابات برای ما اهمیت دارد و طبیعتاً چشمهایی نیز در داخل و خارج متوجه آن است.

کدخدایی ادامه داد: سلامت و مشارکت دو نکته حائز اهمیت در برگزاری انتخابات است که ناجا در تأمین هر دو هدف نقش موثری دارد.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان یادآور شد: حضور پلیس در صحنه، برخورد با متخلفان و ارائه گزارش به شورای نگهبان از جمله محورهای تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز در انتخابات است.

وی همچنین به موضوع تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: در دو ماده اشاره شده که اگر تبلیغات خلاف قانون صورت بگیرد موظف هستیم که با کمک نیروی انتظامی نسبت به آن اقدامات لازم صورت گیرد، لذا نقش پلیس در بررسی صلاحیتها، برگزاری انتخابات و آماده‌سازی حوزه انتخابیه بسیار تعیین‌کننده و موثر است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: امروزه بسیاری از کشورها به میزان مشارکت در انتخابات توجه نمی‌کنند این در حالی است که مشارکت در کشور ما مخصوصاً برای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کدخدایی با بیان اینکه هر چقدر مشارکت بیشتر باشد، تضمینی برای منافع ملی نیز تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر قانون به درستی اجرا شود مشارکت نیز بالا می‌رود البته این را هم  بگویم که مردم انتظار دارند که قانون به درستی و کامل اجرا شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ما به دنبال اجرای قانون هستیم و انتظار داریم که هیئتهای اجرایی براساس قانون وظایف خود را انجام دهند، بیان کرد: امیدواریم با تأمین امنیت توسط نیروی انتظامی و ارسال مستندات دقیق برای هیئتهای راجرایی و نظارتی زمینه مشارکت گسترده و سالم در انتخابات پیش رو فراهم شود.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: امیدواریم که انتخابات دوم اسفندماه، پرشور، سالم، با مشارکت بالا و به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار شود و اگر فردی هم اعتراضی دارد باید شکایت خود را در زمان مقرر عنوان کند و مطمئن باشد که ما قطعاً اعتراضات را بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا