شهری

کرمان به شدت درگیر بحران آب است

تصویر بنر


کرمان به شدت درگیر بحران آب است

ایسنا/کرمان سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: استان کرمان به‌ شدت درگیر بوده و 99 درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی و صنعت است.

احمد دهقانی در همایش”، میراث ماندگار ایرانیان” با بیان اینکه قنات یک نمونه از هویت ملی ایرانیان به شمار می‌رود بیان کرد: با توجه به کمبود آب در کشور و به موازات آن در کرمان، قنات یک مسئله مهندسی سرنوشت‌ساز است.
او با اشاره به اینکه قنات به معنی دوستی و ساختن با طبیعت است افزود: متاسفانه امروز همه ما می‌خواهیم در کمترین فرصت به همه چیز برسیم و این تفکر و نگاه انسان را به سمت نابودی خود و طبیعت می‌برد.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با بیان اینکه قنات یک میراث علمی و تمدنی است و باید آثار خسارت بار نادیده گرفتن آن تبیین شود بیان کرد: استان کرمان به‌ شدت درگیر بحران آب بوده و 99 درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی و صنعت است.
او با اشاره به اینکه شهر کرمان با کسری آب روبه‌رو است بیان کرد: تابستان سال گذشته و سال‌های قبل نیز با مشکل کمبود آب در شهر کرمان مواجه بودیم و امروز هم وجود دارد.
دهقانی با بیان اینکه مردم در عرصه‌های مختلف با ما مشارکت دارند و سازمان‌های مردم نهاد حوزه میراث‌فرهنگی نیز باید حساسیت قنات و ضرورت وجود آن را به مردم بگویند افزود: بدون شک خود مردم با آگاهی بخشی با ما مشارکت خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا