انتظامی

کسب رتبه برتر کشف جرم در سال ۹۷ را داشته‌ایم

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، سردار حسین رحیمی، روز گذشته با حضور در نشست مشترک ائمه جمعه استان تهران، ضمن اشاره به اهمیت برقراری نظم و امنیت در سطوح مختلف جامعه، ایجاد احساس امنیت و حاکم شدن نظم اجتماعی را یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه بیان کرد و گفت: امروزه نیروی انتظامی مأموریت خطیری بر عهده دارد که همانا برقراری نظم و امنیت از نقطه صفر مرزی تا قلب شهرها است.

این مقام انتظامی، متولی اصلی برقراری امنیت کشور را نیروی انتظامی برشمرد و افزود: نیروی انتظامی امروز با عملکرد مجاهدانه خود در برابر هجمه ناجوانمردانه دشمن در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و … ایستاده و مأموریت‌های خود را به نحو احسن به انجام می‌رساند.

وی اساسی‌ترین نیاز جامعه را امنیت دانست و گفت: در بخش برقراری نظم و امنیت کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم و امیدوارم با برگزاری جلسات تعاملی میان سازمان‌ها و ارگان‌ها با پلیس، این مساله مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات شهروندان باشیم.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: نقطه ارتباطی مردم با پلیس، مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ است که بیش از ۲ دهه فعالیت دارد و با راه اندازی این سامانه این امکان وجود دارد که هر کسی از هر نقطه‌ای در هر زمانی می‌تواند با پلیس ارتباط داشته باشد.

سردار رحیمی در ادامه ارائه گزارش عملکرد مختصری در خصوص فعالیت‌های متنوع فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پرداخت و گفت: طی سال ۹۷ بیش از ۱۲ میلیون تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده که از این میان بیش از ۵۰ درصد تماس‌ها عملیاتی شده است.

وی در همین رابطه به رضایت ۹۳ درصدی شهروندان از عملکرد پلیس پایتخت اشاره کرد و بیان داشت: برخورد با سارقان، دستگیری خرده فروشان مواد مخدر، جمع‌آوری معتادان متجاهر، پاکسازی محله‌های شهر تهران از لوث وجود معتادان و مزاحمان نوامیس و دستگیری اراذل و اوباش از جمله اقدامات دیگر پلیس پایتخت در راستای برقراری نظم و امنیت در جامعه بوده که سال گذشته به نحو احسن به مرحله اجرا درآمده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تصریح کرد: با اجرای طرح‌های انتظامی و ترافیکی مختلف در سطح شهر تهران موفق شده‌ایم که به نحو محسوس نظم و امنیت شهروندان را در سطوح مختلف جامعه تأمین کرده و رضایت مردم را جلب کنیم.

این مقام انتظامی به ۶۵ عملکرد مهم سرکلانتری های شهر تهران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۸۲۵ مرحله طرح امنیت محله محور در شهر تهران اجرا شد که در نتیجه آن تهران سال گذشته رتبه اول کشور در بحث کشف جرم را کسب کرده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اقدامات پلیس پایتخت در حوزه برخورد با مجرمان اقتصادی اشاره کرد و افزود: برقراری نظم در بازار ارز و برخورد با مخلان بازار سکه و ارز از جمله اقدامات دیگر پلیس پایتخت در سال گذشته بوده است که این اقدام کاری برجسته طی سال‌های اخیر است.

رئیس پلیس پایتخت، همچنین به اجرای طرح پاکسازی محلات شوش، هرندی و مولوی اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح ۱۷ هزار معتاد متجاهر جمع آوری و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده و اهالی هر سه محله مذکور می‌توانند در امنیت و آرامش خاطر به زندگی روزانه خود بپردازند.

سردار رحیمی، در پایان پلیس را به عنوان خدمتگزار جامعه معرفی و خاطرنشان کرد: با تلاش خود امنیت مناسبی را در جامعه برقرار می‌کنیم و با رعایت مصالح نظام و حقوق شهروندی با تمام توان برای دفاع از آرمان انقلاب، امام راحل (ره)، خون شهدا و اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ایستادگی خواهیم کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا