آموزش و پرورش

کشور برای پیشرفت، حل مسائل و امنیت ملی به جایگاه معلم نیاز دارد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در اولین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم که در دفتر وزیر برگزار شد، اظهار کرد: بزرگداشت و تجلیل مقام معلم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش است که باید بیشترین بهره را برای پیشبرد اهداف و برانگیختن معلمان اقبال جامعه و مسئولان داشته باشد.

وی بابیان اینکه باید مشخص کنیم از هفته بزرگداشت مقام معلم چه انتظاری داریم و چه اهدافی مدنظر است چراکه معلم دارای مرجعیت اجتماعی است و جامعه برای ادامه حیات به مرجعیت معلم نیاز دارد، تصریح کرد: کشور برای پیشرفت، حل مسائل و امنیت ملی به جایگاه معلم نیاز دارد.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه باید تکریم جایگاه معلم با رأفت لازم انجام بگیرد، گفت: انتخاب معلم باید همراه با جامعیت باشد لذا تراز انتخاب معلم بر اساس سند تحول است، همچنین اخلاق، عملکرد و مجموعه ویژگی‌های معلم، خصوصیات لازم برای انتخاب معلم است.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: نوع دیگر انتخاب معلم می‌تواند انتخاب افرادی باشد که کار خاصی انجام داده‌اند و جلوه‌های خلاقانه یا فداکارانه‌ای داشته‌اند و با تمرکز بر همان ویژگی تجلی و تقدیر شوند.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: از صداوسیما خواسته‌ایم در ایام سال برنامه‌های مستمری برای معرفی جلوه‌های معلمی داشته باشند که با استقبال صداوسیما نیز مواجه شدیم و قرار شد معلمانی با ویژگی‌های شاخص به جامعه معرفی شوند.

وی بابیان اینکه باید منزلت و کارکرد معلمان برای جامعه آشکار شود و تکریم معلمان در روزها و به مناسبت‌های مختلف در طول سال صورت گیرد، تأکید کرد: یکی از کارکردهای ستاد بزرگداشت مقام معلم برای این است که مشخص شود چه کسی منتخب است بنابراین اولیای دانش آموزان و شورای مدرسه در فرایند انتخاب معلم منتخب مشارکت داشته باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: برای بزرگداشت مقام معلم الگوسازی صورت بگیرد تا دیگران به طی کردن مسیرهایی برای منتخب شدن، ترغیب شوند.

حاجی میرزایی با اشاره به مکانیسم انتخابی که شورای مدرسه، معلمان و اولیا در انتخاب معلمان منتخب مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: فعالیت ستاد بزرگداشت مقام معلم باید دائمی باشد.

وی بابیان اینکه باید برای پیوست رسانه‌ای بزرگداشت مقام معلم تمهیداتی در نظر گرفته شود، گفت: از کارکردهای هفته بزرگداشت مقام معلم؛ تصویرسازی اجتماعی از جایگاه و منزلت معلم است و اینکه تصویری امیدبخش و الهام‌بخش از آموزش‌وپرورش برای جامعه داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا