آموزش و پرورش

۱۲۰ رتبه زیر هزار، سهم دانش آموزان انجمن اسلامی در کنکور سراسری

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در تشریح وضعیت علمی انجمن اسلامی و فارغ التحصیلان اتحادیه در سال گذشته، بیان کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان یک تشکل دانش آموزی با رسالت فرهنگی، انقلابی، توانسته است دانش آموزانی را در مجموعه خود پرورش دهد که پیشتازان علمی کشور به شمار می روند.

وی در خصوص آمارهای قبولی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: آمارها حاکی از آن است که سال گذشته از بین هزار و ۱۰۰ فارغ التحصیل انجمن اسلامی، ۱۲۰ نفر از آنها توانستند در بین رشته های تجربی، انسانی و ریاضی و فیزیک رتبه زیر هزار را کسب کنند و ۵ دانش آموز تک رقمی در کشور عضو انجمن های اسلامی دانش آموزان بودند.

تاریخی خاطرنشان کرد: از ۱۲۰ دانش آموز رتبه زیر هزار، ۸۰ رتبه سهم دختران انجمنی شده است و ۴۰ رتبه زیر هزار را پسران انجمن های اسلامی از آن خود کردند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: همچنین از بین ۳۲ استان فعال در این زمینه، با ۲۴ رتبه زیر هزار رکورد دار دانش آموزان با رتبه زیر هزار در سال ۹۷ شده است.

تاریخی خاطرنشان کرد: علاوه بر رتبه های برتر کشوری، برخی از فارغ التحصیلان انجمن های اسلامی، با گذراندن دوره های تکمیلی مهارت آموزی، جذب هنرستان ها و دانشگاه های فنی و حرفه ای شدند و مابقی نیز، در حوزه های علمیه مشغول تحصیل هستند.

وی گفت: دانش آموزان انجمن های اسلامی این را ثابت کرده اند که فعالیت های فرهنگی نه تنها مانع پیشرفت تحصیلی آنها نمی شود بلکه باعث رشد علمی آنها خواهد شد و فضای رقابتی و دوستانه که بین دانش آموزان قرار دارد باعث صعود آنها به قله های علمی خواهد شد.

دبیرکل اتحادیه گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هرساله در شهریورماه و کنگره دانش آموزی از نفرات برتر کنکور تقدیر به عمل می آورد و امسال نیز ضمن آرزوی موفقیت برای همه دانش آموزان، منتظر آمار بسیار خوبی از سوی دانش آموزان انجمن های اسلامی در سراسر کشور هستیم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا